תלמידי יא' היקרים,

בשירו, נודר המשורר אברהם שלונסקי את הנדר "לזכור את הכל, לזכור ודבר לא לשכוח" ומתחייב לקיימו "עד דור עשירי". הלקח ההיסטורי חייב להילמד ולעבור מדור לדור כדי ששואה דומה לא תישנה.

השואה אירוע מרכזי וגורלי בתולדות העם היהודי ואחת מהתקופות החשוכות בדברי ימי ההיסטוריה של כלל האנושות.  פולין מרכז תרבותי, כלכלי ורוחני של העם היהודי במשך מאות בשנים נכבשה על ידי הגרמניים שהפכו אותה בתהליך שיטתי למקום של שכול, הרס ואבדון.

בעוד מספר חודשים הנכם עומדים לצאת למסע חשוב ומשמעותי, בו תלמדו פרק היסטורי מתולדות עמנו, פרק המבוסס על אנטישמיות ותורת הגזע שהובילו בני אנוש לשיאים של רוע ואכזריות, רצח והשמדת המונים, וכל זאת בשל סיבה אחת " היותנו יהודים".

במסע אליו אתם תצאו יצרבו בזיכרונכם מראות רבים. תיאלצו להתמודד עם שאלות קשות, שלא תמצאו להם תשובות.

המסע לפולין יתחיל בארץ בתהליך הכנה בו ננסה לצייד אתכם בכלים שיעזרו לכם לחוות בצורה המקסימלית את אשר התרחש בפולין ואירופה. המשכו של המסע יהיה לא רק לאורך שבוע כי אם בהבנות ותובנות שאתם תביאו עמכם הביתה. אומרים ש"לפני" ו"אחרי" המסע, אתה לא אותו בן אדם. מעניין מה אתם תגידו… עם אילו תובנות תחזרו ? מה מכל המסע הזה תיקחו איתכם להמשך חייכם? מהו המסע האישי שתעברו? מה יהיה חלקכם בהתחייבות לזכור "עוד אור עשירי" את מה שארע בשואה?

זכיתם, אתם עומדים לצאת לשליחות אמיתית מטעם משפחותיכם, מטעם ביה"ס, מטעם מדינת ישראל ומטעם העם היהודי כולו.

 בברכת מסע משמעותי, רויטל וצוות השכבה

כניסה למערכת