תלמידים ותלמידות יקרים ,

שנת הלימודים תש"פ נפתחת בסימן של הוראה ולמידה משמעותית המותאמות למאה ה-21  ומאפשרות לכל תלמיד ביטוי אישי ומימוש היכולות. בתיכון הראשונים תוכלו למצוא לעצמכם מסלולי לימודים מאתגרים, הנותנים מענה לסקרנות וליצירתיות . אני תקווה שכל אחד ואחת מכם יבנה לעצמו תכנית לימודים אישית (המורכבת מלימודי הבחירה והחובה) המשקפת את נטיות ליבו, יגבש  לעצמו מטרות של התקדמות והצלחה מיטבית ויתמיד לחתור להגשמתן.

שנות התיכון מציבות בפניכם אתגרים אישיים לימודיים וחברתיים. מאחלת לכם שתשכילו להתמודד איתם בהצלחה, לאסוף חוויות מעצבות, לרכוש מיומנויות, לאמץ ערכים ולגבש עמדות. בדרך המעניינת בה אתם הולכים, מלווה אתכם צוות נפלא של אנשי חינוך מקצועיים ומסורים המעוניינים להיות עבורכם למבוגרים משמעותיים. אנו מאמינים כי "החינוך הוא הדרך. האדם – המטרה" (א.ד. גורדון) ועושים כל שביכולתנו לאפשר לכם למידה מיטבית באווירה מאמינה, תומכת ומקדמת.

לרשותכם מועצת תלמידים מעורבת, פעילה ומשפיעה. היא מייצגת אתכם בפני צוות בית הספר והקהילה. אנו מקיימים מעגלי שותפות עם נציגי המועצה המשתתפים אחת לחודש בישיבות הנהלת ביה"ס. התקנון שמופיע בדפי יומן זה הינו פרי של שותפות בין תלמידים, מורים והורים. הוא מבוסס על חזון ביה"ס ועל חוזר מנכ"ל ומטרתו להנעים את השהות בביה"ס, להבהיר ציפיות ולהבטיח אקלים חינוכי מכבד בין כל באי ביה"ס.

לאורך השנה מתקיימת פעילות חינוכית ערכית ענפה, בעלת תכנים ייעוציים חברתיים ולאומיים. חשוב לנו שתהיו מעורבים ופעילים, שתגיבו לאירועים המתרחשים בחברה ותעצבו את עולמכם בעצמכם.

בשנה שחלפה זכה ביה"ס בפרס היוקרתי ביותר במערכת החינוך: "פרס החינוך הארצי". היתה זו הוקרה לצוות ולתלמידים על עשייה חינוכית משובחת, על שילוב בין פדגוגיה חדשנית לחינוך חברתי ועל אקלים בית ספרי מעולה המתאפיין באוירה תומכת ומכילה. אלה עושים את בית הספר שלנו לבית חם עבור התלמידים והצוות.

בשנה שלפנינו אנו נכנסים לשנה הרביעית של השתתפותנו בתכנית מארג. במסגרת תכנית זו אנו מקיימים שיח מברר זהות יהודית, ציונית ואזרחית בפעילויות רבות, מתוך רצון שכל אחד מבאי בית הספר יגבש ממקום מושכל זהות ותפיסת עולם ערכית. במחצית השנייה של השנה יארח ביה"ס את ועדת האות של הנהלת מארג- ויתמודד על התואר "אות המצויינות בחינוך ציוני, יהודי ואזרחי-דמוקרטי". בטוחני שבכוחות משותפים נצליח במשימה.

בשם צוות ביה"ס אני מבקשת לברך בברכת "ברוכים הבאים" את תלמידי כיתה יוד. אתם מצטרפים היום למשפחה גדולה ואיכותית של תלמידי "הראשונים". מאחלת לכם הצלחה רבה.

שתהיה לכולנו שנת לימודים מעניינת ופורייה.

שאו ברכה,

סיגל דוד

מנהלת בית הספר

davsig10 @gmail.com

כניסה למערכת