תלמידים ותלמידות יקרים ,

שנת הלימודים תשפ"א שלפנינו עומדת להיות שנה מיוחדת במינה, שנה עם אתגרים ושפע של הזדמנויות. שנה של למידה מקרוב ומרחוק, בה נדרשת למידה פעילה, מעורבות בתהליכים הלימודים, בגרות ואחריות. השנה נפתחת בסימן של הוראה ולמידה משמעותית המותאמות למאה ה-21  ומאפשרות לכל תלמיד ביטוי אישי ומימוש היכולות. בתיכון הראשונים תוכלו למצוא לעצמכם מסלולי לימודים מאתגרים, הנותנים מענה לסקרנות וליצירתיות . אני תקווה שכל אחד ואחת מכם יבנה לעצמו תכנית לימודים אישית (המורכבת מלימודי הבחירה והחובה) המשקפת את נטיות ליבו, יגבש  לעצמו מטרות של התקדמות והצלחה מיטבית ויתמיד לחתור להגשמתן.

שנות התיכון מציבות בפניכם אתגרים אישיים לימודיים וחברתיים. מאחלת לכם שתשכילו להתמודד איתם בהצלחה, לאסוף חוויות מעצבות, לרכוש מיומנויות, לאמץ ערכים ולגבש עמדות. בדרך המעניינת בה אתם הולכים, מלווה אתכם צוות נפלא של אנשי חינוך מקצועיים ומסורים המעוניינים להיות עבורכם למבוגרים משמעותיים. אנו מאמינים כי "אישיותו של המורה היא הטקסט שהתלמידים לומדים. הטקסט שלא ישכחו לעולם" (אברהם השל) ועושים כל שביכולתנו לטפח אווירה לימודית תומכת, מאמינה ומקדמת, המבוססת על דוגמא אישית. בית הספר שלנו הוא בית חם עבור התלמידים והצוות.

לרשותכם מועצת תלמידים מעורבת, פעילה ומשפיעה. היא מייצגת אתכם בפני צוות בית הספר והקהילה. אנו מקיימים מעגלי שותפות עם נציגי המועצה המשתתפים אחת לחודש בישיבות הנהלת ביה"ס. התקנון שמופיע בדפי יומן זה הינו פרי של שותפות בין תלמידים, מורים והורים. הוא מבוסס על חזון ביה"ס ועל חוזר מנכ"ל ומטרתו להנעים את השהות בביה"ס, להבהיר ציפיות ולהבטיח אקלים חינוכי מכבד בין כל באי ביה"ס. לתקנון התווסף נספח לתקופת הקורונה, בה תתקיים גם למידה מרחוק.

לאורך השנה מתקיימת פעילות חינוכית ערכית ענפה, בעלת תכנים ייעוציים וחברתיים. אנו מקווים שההנחיות הבריאותיות יאפשרו לנו לקיימה במלואה, תוך התאמת הפעילויות לדרישות. חשוב לנו שתהיו מעורבים ופעילים, שתגיבו לאירועים המתרחשים בחברה ותעצבו את עולמכם בעצמכם.

לזכות תיכון הראשונים מעל ל- 70 שנות עשייה חינוכית. בית הספר זכה  בפרס היוקרתי ביותר במערכת החינוך, "פרס החינוך הארצי" לשנת תשע"ט וב"אות המצוינות בחינוך יהודי, ציוני ואזרחי- דמוקרטי" לשנת תש"פ. פרסים אלה ואחרים הינם הוקרה לצוות ולתלמידים על עשייה חינוכית משובחת, על שילוב בין פדגוגיה חדשנית לחינוך חברתי ועל אקלים בית ספרי מעולה המתאפיין באווירה תומכת ומכילה ובניית תכניות חינוכיות מקוריות המייצרות מרחבים מגוונים לשיח מברר זהות.

בשם צוות ביה"ס אני מבקשת לברך בברכת "ברוכים הבאים" את תלמידי כיתה יוד. אתם מצטרפים היום למשפחה גדולה ואיכותית של תלמידי "הראשונים". מאחלת לכם הצלחה רבה.

מאחלת לכולנו שנשכיל לראות באתגרים של השנה שלפנינו הזדמנות להשבחת החינוך. שנת לימודים מעניינת ופורייה.

שלכם,

סיגל דוד
מנהלת בית הספר

davsig10 @gmail.com

כניסה למערכת