הודעה בנושא התאמות בשעות המעורבות החברתית - מתווה הקורונה תשפ"א

  • תלמידים יקרים,
  • התכנית "התפתחות אישית ומעורבות חברתית" מכוונת לטפח בוגר ערכי, בעל תחושת ערך ומשמעות,  בעל יכולת ניהול עצמי, המרגיש שייכות לקהילה, לחברה ולמדינה והמוכן ליטול חלק בעיצובן ובבנייתן.
  • התכנית מעודדת ומקדמת תהליך של למידה משמעותית בהדגשת היבטים עיוניים והתנסותיים של שירות משמעותי בקהילה, ובתהליכים מובנים של שיח ערכי רפלקטיבי מתמשך. תקופת מגפת הקורונה, על כל מגבלותיה, הציבה אתגרים חדשים למערכת החינוך בכלל ולתכנית המעורבות בפרט,
  • יחד עם זאת יצרה צורך ממשי דווקא לאותם ביטויים של אחריות ומחויבות התלמידים כלפי כל שכבות הגיל בקהילה – מילדי הגן ועד גיל הזהב.למרות מגבלות התקופה, נוצרו הזדמנויות חדשות לעשייה חברתית מיטבית ואנו זוכים לראות שפע של יוזמות חדשות, חשובות ומשמעותיות, בקרב כל המעורבים בתכנית במרחב הבית ספרי והרשותי.פעולות אלה העצימו מאוד את מעורבות התלמידים ותרומתם לקהילה במגוון התנסויות פיזיות וירטואליות. 
  • עם זאת, ולאור מציאות החיים המורכבת בתקופת מגפת הקורונה הוחלט על ביצוע התאמות בדרישות התוכנית
    לשנת הלימודים תשפ"א כפי שניתנו גם במקצועות אחרים הנלמדים לבגרות.
  • חשוב לזכור:
  • עמידה בתכנית המעורבות  בכל אחת משלוש שנות הלימודים הינה תנאי  לקבלת תעודת בגרות.

צוות החינוך החברתי והמעורבות החברתית בבית הספר:

רכזת החינוך החברתי: קרן עיני

רכז חברתי שכבת יודמתן נורי
רכזת חברתית שכבת י"אליאב פולק
רכזת חברתית שכבת י"במורן קלוו
רכזת מעורבות חברתיתקרן עייני
רכזת מעורבות חברתית – פרוייקטיםמתן נורי
רכז מארגאודי נבו
רכז טיוליםאודי נבו

 

 

מועצת התלמידים – כשמנהיגות וכיף נפגשים

דבר מועצת התלמידים

חברים יקרים,

מקווים שנחתם נהניתם ואגרתם כוחות לקראת שנה נוספת מעניינת ומלאת אתגרים.
תלמידי שכבת י', ברוכים הבאים לתיכון הראשונים, תיכון שכולו משפחה אחת גדולה, והמקום הכי "שווה" בעיר. מאחלים לכם התאקלמות מהירה והמון הצלחה.

מועצת התלמידים בתיכון הראשונים היא מועצה בית ספרית  ושכבתית שנציגיה נבחרים בבחירות דמוקרטיות מידי שנה, וחלק מנציגיה לוקחים חלק  במועצת התלמידים העירונית ופועלים לטובת כלל התלמידים בעיר. מועצת התלמידים פועלת רבות ובדרכים שונות לשיפור הלמידה והעמקת תחושת השייכות והמעורבות בקרב תלמידי בית הספר ומייצגת אותם ואת צרכיהם אל מול ההנהלה.

אנו רואים חשיבות רבה בפעילותינו. אנו מקיימים דיאלוג שוטף עם ההנהלה בנושאים שונים ופועלים בשיתוף פעולה אמיתי עמה, מתוך אמונה ששיתוף כזה יביא לתוצאות הטובות ביותר. ההנהלה נכונה תמיד לשמוע את קולנו, התלמידים, ומבטיחה מענה הולם בהתאם לחזון בית הספר. בהזדמנות זו נרצה לומר, תודה לכל חברי ההנהלה ולכל מורי בית הספר על האמון בנו והתמיכה שהם נותנים לנו. אין ספק שתמיכה זו מקדמת  ומעודדת פעילות ועשייה של המועצה.

להיות חבר במועצת תלמידים זה קודם כל להגיד: "חשוב לי להיות מעורב וחשוב לי להשפיע",
אנו פונים לכל אחד ואחת מכם, אם זה חשוב גם לכם מקומכם איתנו!!! הנכם מוזמנים לפנות אלינו בכל נושא, להביע דעתכם וכמובן להצטרף אלינו – ליזום להיות מעורב ולהוביל לשינוי. מועצת התלמידים מאחלת לכולנו שנה טובה, שנה של עשייה ולמידה משמעותית, הצלחה בכל התחומים, חוויות טובות והרבה כייף בבית הספר!

לכל פנייה או שאלה, כאן בשבילכם…

יו"ר המועצה קורל עיני – 054-9411195
סיו"ר המועצה ליהוא עמידור  -052-2202563
סיו"ר המועצה ליאן קנינג – 054-9508500

 

 

מעורבות חברתית – תרומה לקהילה

 
 

כניסה למערכת